Tytuł


Koncert dla Mieszkańców - Pamietajmy o Osieckiej

Koncert dla Mieszkańców - Pamietajmy o Osieckiej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu na wyjątkowy wieczór w Operze Leśnej - koncert „Pamiętajmy o Osieckiej”.  więcej

Przy wejściu będzie weryfikowana Karta sopocka.

Koniec lata ma swoje przywileje. Od niedawna jednym z nich jest koncert dla mieszkańców, który wspólnymi siłami organizujemy w Operze Leśnej. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa - to lato było inne niż wszystkie - kosztowało nas wszystkich dużo wysiłku i uwagi. Ciężka praca zasługuje na chwilę prawdziwego relaksu. W tym roku znajdziemy go w twórczości Agnieszki Osieckiej, której twórczość - pozornie dobrze znaną - wciąż odkrywamy na nowo.

Pomoże nam w tym zespół sopockiego Teatru Atelier - miejsca, z którym Agnieszka Osiecka była mocno związana i któremu patronuje aż do dzisiaj. Teatr od 23 lat organizuje konkurs na interpretację jej piosenek. Finaliści i finalistki tegorocznej edycji tego konkursu zaprezentują się na scenie w pierwszej części koncertu.

Druga część to zaś czas na popisowe wykonania przygotowane przez Annę Dereszowską, Katarzynę Dąbrowską, Magdę Smalarę, Magdę Umer, Katarzynę Zielińską  i Gabrielę Kundziewicz.

Za muzyczną stronę koncertu odpowiadać będzie zespół Jacka Piskorza i orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Jerzy Satanowski.

Dla mieszkańców Sopotu bilety są dostępne w symbolicznych cenach 10-20 zł (w zależności od sektora). Regularna cena to 40-50 zł (w zależności od sektora).

W przerwie koncertu o nastrój dodatkowo zadbają LASY - nasz nowy bar, który w pamięci mieszkańców Sopotu z pewnością zapisze się swoją wyśmienitą Sosnówką.