Tytuł


Koncert do filmu niemego: Berlin, symfonia wielkiego miasta

Koncert do filmu niemego: Berlin, symfonia wielkiego miasta

Teatr na Plaży zaprasza na koncert do filmu niemego Berlin, symfonia wielkiego miasta Waltera Ruttmanna. Koncert odbędzie się 30 września w ramach obchodów 100 lecia awangardy w Polsce.

Awangardowy dokument Ruttmanna jest portretem i studium Berlina lat 20-tych XX wieku. Pełen dynamiki film oddaje niespokojny rytm powszedniego dnia wielkiej metropolii od wczesnego ranka do późnej nocy. W dużych fragmentach nagrywany był ukrytą kamerą, by oddać autentyzm ukazywanych scen z życia mieszkańców Berlina. Dzieje się to w pięciu odsłonach zgodnie z rytmem pięciu aktów symfonii Meisela. Muzyka w filmie to szkic wielowarstwowego dźwiękowego obrazu miasta

Światopogląd awangardy najpełniej wyrażało hasło „sztuka – życie – działanie”, wskazujące na bezpośrednią odpowiedniość rzeczywistości społecznej i artystycznej, narzucające twórcy zadanie przebudowy świata, człowieka i społeczeństwa.

Koncert do filmu niemego – „Berlin- Symfonia Wielkiego Miasta” Waltera Ruttmanna z 1927 roku uważany jest za doskonałą reprezentację formy sztuki jaką jest awangarda i której został ogłoszony rok 2017 z okazji stuletniej rocznicy powstania. Autorską muzykę oraz koncepcję pokazu wykona Pan.Mruk.

Polecamy:


ALE MUSICALE! to jednocześnie przeszłość i przyszłość teatru muzycznego.

Musical Skrzypek na dachu to jeden z najsłynniejszych musicali, nieustannie i na nowo…