Tytuł


Koncert Dyplomantów

Koncert Dyplomantów

Na najbliższym koncercie Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzą Paulina Dołęgowska oraz Wiktor Kozłowski, tegoroczni dyplomanci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Paulina Dołęgowska ukończyła z wyróżnieniem obój w klasie prof. Józefa Raatz’a. Aktualnie jest oboistką Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i studiuje na ostatnim roku dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. Swoje umiejętności dyrygenckie miała okazję doskonalić na warsztatach z José Maria Florêncio oraz Georgem Tchitchinadze.

Wiktor Kozłowski ukończył Ogólnokształcącą Szkołę im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie perkusji w 2016 roku. Obecnie student 3-roku licencjackiego w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. W styczniu roku 2018 był jednym z dyrygentów na koncercie noworocznym w Teatrze Wielkim w Łodzi i uczestniczył w Letniej Akademii Operowej Riccardo Mutiego w Ravennie we Włoszech.

Pod batutą Pauliny Dołęgowskiej usłyszymy czteroczęściową Serenadę Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na klarnet Karola Kurpińskiego. Partię solową wykona Andrzej Wojciechowski, pierwszy klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. W repertuarze przygotowaliśmy również dla Państwa fragmenty opery Apollo i  Hiacynt Wolfganga A. Mozarta.

Koncert Dyplomantów organizowany jest we współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Artyści:

Andrzej Wojciechowski | klarnet
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Paulina Dołęgowska | dyrygent
Wiktor Kozłowski | dyrygent

Krzysztof Dąbrowski |prowadzenie

Program:

Piotr Czajkowski- Serenada

Karol Kurpiński- Koncert na klarnet

Wolfgang Amadeus Mozart- Apollo i Hiacynt, fragmenty opery