Tytuł


Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - "Co tu jest grane"

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - "Co tu jest grane"

Art  Production Grzegorz Furgo zaprasza na koncert Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu. Tym razem słynna orkiestra wraz z solistami i oczywiście Waldemarem Malickim zawita  do Trójmiasta. 25 lipca 2014 , w piątek, o godz. 19.00 w samych środku pięknego i upalnego lata w pachnącym świeżością najpiękniejszym amfiteatrze w Polsce, Operze Leśnej w Sopocie , zasiądziemy w nowych i wygodnych…  więcej

Światowa klasyka utopiona w niezwykłych pomysłach aranżacyjnych, niewyobrażalnych brzmieniach, głosach, możliwościach instrumentalnych i salwach śmiechu publiczności. Zaskakująca, elegancka, pełna szacunku dla Widza, ale także dużo od niego wymagająca. Przede wszystkim luzu, dystansu i poczucia humoru. Plus pełnego otwarcia duszy na całą paletę pozytywnych emocji płynących ze sceny.

Taka jest Filharmonia Dowcipu, która chce się z Widzami dzielić pomysłami, umiejętnościami i wiedzą o muzyce klasycznej w sposób miły, elegancki, czasem zakręcony, nowoczesny, pozbawiony klasycznej patyny, dowcipny i ….bardzo sexy.   25 osobowa orkiestra, energia i żywioł, zaskoczenie co kilka minut.

Filharmonia Dowcipu zaprezentuje swój najnowszy program Co tu jest grane?  Pokazała go już w największych salach w kraju. Tym razem zawitała do Sopotu. Na scenie zaprezentują się:

Waldemar Malicki – pianista, lider, współtwórca Filharmonii Dowcipu
Bernard Chmielarz – dyrygent, aranżer, współtwórca Filharmonii Dowcipu
Jacek Kęcik – scenarzysta, reżyser, autor tekstów, współtwórca Filharmonii Dowcipu
Soliści
Renata Drozd – sopran liryczny
Anita Rywalska – sopran dramatyczny
Kamil Pękala - baryton
Marcin Pomykała – tenor
Orkiestra pod batutą Bernarda Chmielarza


Oto kilka fragmentów pochodzących z recenzji koncertów;

…Waldemar Malicki… … Jego 19-osobowa orkiestra brzmiąca jak100-osobowa na nowo mnie zachwyciła i oszołomiła ilością i jakością dźwięków, których było aż w nadmiarze, bo nawet bisy przerodziły się w osobny 22-minutowy program. Koncert ansamblu i solistów Filharmonii Dowcipu w wielkim stylu, z ogromną klasą rozpoczął festiwal, nadając mu stosowną rangę i poziom. Dla wszystkich wykonawców wielkie brawa! Dla reżysera Jacka Kęcika, twórcy tego zamieszania na polskim rynku muzycznym, osobne gratulacje!...”
Bohdan Gadomski, W drodze do gwiazd, Relacja z XVII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach,  ANGORA nr 29 (22 VII 2012)

…Waldemar Malicki, pianista o kamiennej twarzy, rozśmieszał z jednej strony pozorną nieporadnością, z drugiej wielką muzyczną ambicją i dumą artysty, który zawładnął fortepianem, królem instrumentów. Pokazał też cyrkowe umiejętności w graniu i udowodnił, że ma dystans do siebie, że umie dworować sobie z upływu czasu i przemijania, a także, że potrafi śmiać się z tego, co dla niego jest esencją życia - z muzyki i muzyków. Wyjątkowo mocną stroną programu była klasyka, ale ta inna, pozmieniana, zbałamucona przez rozrywkę, doprawiona elektroniką, a jednocześnie wolna, radosna, niemal wyhasana. Wszystko to za sprawą Bernarda Chmielarza, dyrygenta i przede wszystkim sprawnego aranżera, który potrafi ogień pogodzić z wodą. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych - Moniuszko łączy się z Rachmaninowem, "Oda do radości" z IX Symfonii Beethovena z muzyką z "Bonanzy", a "Carmina burana" Orffa pasuje do "Mamma mia" Abby….”
Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, Waldemar Malicki i jego zabawa muzyką, Dziennik Polski, 23.10.12

Polecamy:


Zapraszamy na trzeci Sopot Stand-up Festival!

Collegium 1704 czyli praską orkiestrę barokową, założoną w 2005 roku przez klawesynistę i…