Tytuł


Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 1

Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 1

„Trzy Korony” - Maciej Obara (Polish) Quartet

„Slavic Spirits” - EABS 

Pierwszy dzień to występ cenionego już w Europie kwartetu Macieja Obary oraz zespołu EABS, który idzie w kierunku bardziej eklektycznego traktowania muzyki, łącząc muzykę elektroniczną z jazzem.

Kwartet Obary jest zespołem wyjątkowym, który tworzy muzykę wielowarstwową. To sojusz niezwykle indywidualnych osobowości – instrumentalistów, którzy oddali się współpracy w grupie, jednocześnie potrafiąc odnaleźć przestrzeń do własnej ekspresji. Doskonałą równowagę dla intensywnego brzmienia saksofonu altowego Obary, oscylującego między liryzmem i wybuchowością, stanowi Dominik Wania, pianista o doskonałej technice i klasycznym wykształceniu. Obara i Wania to „improwizatorzy o kosmicznej energii”, jak określił ich John Fordham z „The Guardian”.

Wrocławska formacja EABS, czyli Marek Pędziwiatr, Paweł Stachowiak, Jakub Kurek, Olaf Węgier, Marcin Rak i Spisek Jednego (Piotr Skorupski) przyjedzie z najnowszym krążkiem „SLAVIC SPIRITS”. Muzycy skoncentrowali się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, jednocześnie zastanawiając się nad współczesną duchową kondycją Polaków. Główną inspiracją dla tego albumu jest enigmatyczna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA.

 

Polecamy:


Gala operowa to kontynuacja cyklu prezentacji gwiazd światowej wokalistyki.

Collegium 1704 czyli praską orkiestrę barokową, założoną w 2005 roku przez klawesynistę i…