Tytuł


Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 2

Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 2

„Dziady” - High Definition Quartet

„Voices” - Piotr Wojtasik Septet z udziałem Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka

Ten wieczór będzie należeć do wschodzącego combo jazzu nowoczesnego młodego pokolenia – High Definition Piotra „Pianohooligana” Orzechowskiego. Koncert "DZIADY" to unikalny, muzyczny seans spirytystyczny, w którym patetyczny, romantyczny kontekst ustępuje miejsca dynamicznemu ilustrowaniu wewnętrznych przeżyć postaci z tekstu Mickiewicza. Jazzowa adaptacja "Dziadów" w wykonaniu kwartetu koncentruje się na psychologicznej i emocjonalnej warstwie dramatu, a kulturowy kontekst składa się na jej treść poprzez nawiązania do muzycznego folkloru.

Z kolei VOICES to najnowsza propozycja koncertowa jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy jazzowych – Piotra Wojtasika. Projekt unikalny pod względem wykonawczym – współtworzą go znakomici jazzmani oraz jedyny w Polsce chór synagogalny. Sam autor zachęca do wsłuchania się w tę propozycję tak: Brzmienie chóru jest dla mnie inspiracją od wielu lat i co jakiś czas ku niemu się zwracam. Lata temu realizowałem projekty z zespołem Billy Harper Quintet z udziałem chóru, wykonywałem kompozycje Stanisława Fiałkowskiego na trąbki i chór. Te inspiracje domagały się jakiegoś spełnienia i ostatecznie postanowiłem napisać coś swojego. A Chór Synagogi pod Białym Bocianem jest wspaniały, ma wyjątkowe brzmienie, składa się z solistów, jest genialny! Spowodował, że moje plany trafiły na idealny grunt, nasze spotkanie zaowocowało współpracą.

Polecamy:


Collegium 1704 czyli praską orkiestrę barokową, założoną w 2005 roku przez klawesynistę i…

Zapraszamy na trzeci Sopot Stand-up Festival!

Sylwia Grzeszczak już 6 sierpnia wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie!