Tytuł


Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 3

Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 3

„My planet” - Marta Wajdzik Quartet

„Pocztówki z Rio” - Henryk Miśkiewicz Quintet feat. Dorota Miśkiewicz z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego 

 
Trzeci dzień Festiwalu symbolicznie ukazuje jego leit motive - pokoleniowy przekrój i różnorodność, a jednocześnie pokaże łączność między pokoleniem młodych artystów, z doświadczonymi muzykami i naszymi jazzowymi legendami, co od zarania jazzu jest jego immanentną wartością i niezmiennie motorem jego rozwoju. Objawi się to już w pierwszym koncercie tego dnia - najmłodszej uczestniczki festiwalu, utalentowanej alcistki Marty Wajdzik, wspartej niezwykle silną reprezentacją średniego pokolenia muzyków, uznanych instrumentalistów (Pawła Tomaszewskiego, Pawła Dobrowolskiego oraz Roberta Kubiszyna).


Finałem Sopot Jazz Festival 2020 będzie projekt specjalny, który Henryk Miśkiewicz, jeden z największych mistrzów saksofonu altowego w Polsce, przygotował na kwintet jazzowy i wokal z udziałem plejady najwybitniejszych uczestników polskiej sceny jazzowej (Doroty Miśkiewicz, Marka Napiórkowskiego, Sławka Kurkiewicza i Andrzeja Jagodzińskiego), w połączeniu z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, ze specjalnie zaaranżowaną muzyką.

Polecamy:


Sylwia Grzeszczak już 6 sierpnia wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie!

Collegium 1704 czyli praską orkiestrę barokową, założoną w 2005 roku przez klawesynistę i…

Gala operowa to kontynuacja cyklu prezentacji gwiazd światowej wokalistyki.